E-Sonuç
Yalova Aktif HastanesiÜmraniye Aktif Tıp MerkeziÜsküdar Aktif Fizik Tedavi MerkeziBaşakşehir Aktif Tıp Merkezi

Sağlık Rehberi


CGF-CD34 tekniği, ilgili hücrelerin ya da dokuların rehabilitasyonunu sağlamak için kullanılabilecek olan ayrı ayrı fazlar da kanın iyileşme potansiyelininin tümünün yoğunlaştırılarak kullanılması sağlanmıştır.

Devamını oku...
Gösterim: 2199


Erkek çocukların erişkinliğe ilk adımı olarak nitelendirilen sünnet, tıbben bir zorunluluğu bulunmayan fakat başta idrar yolları enfeksiyonunun azaltılması olmak üzere pek çok faydası olan cerrahi bir işlemdir. Genel hijyen açısından yararlı olan sünnetin, deneyimli ellerde, uygun koşullarda, doğru yöntemlerle yapılması gerekmektedir.

İdrar yolu iltihabı geçiren 1 sünnet olmuş çocuğa karşın, 10 sünnet olmamış çocuk saptanmıştır. 

Devamını oku...
Gösterim: 1152


PRP (Platelet Rich Plasma) trombositten zengin plazma anlamına gelir. PRP yeni bir tedavi şeklidir. Cildi riske sokmadan doğal yoldan kas- iskelet sistemi yaralanmaları ve hastalıkların iyileşmesini hızlandıracak umut verici bir çözümdür.

Devamını oku...
Gösterim: 2884


İyileşme için sinir sistemine etki edilmesi anlamını taşımaktadır. Otonom sinir sistemi vücudumuzda çok geniş elektriksel bir ağ sistemidir. Bu sinir sistemi her hücreye ulaşan ve çalışmaları kontrol eden bir biyoelektriksel ağdır. Bu ağdaki bozukluklar tüm hastalıklarımızın temelini oluşturur.

Devamını oku...
Gösterim: 4487


Ozon üç oksijen atomundan oluşan bir kimyasal bileşiktir (O3).
Ozon, atmosferde genel olarak iki atomlu halde bulunan normal atmosferik oksijene (O2) nazaran çok daha yüksek enerji taşıyan bir yapıya sahiptir.

Devamını oku...
Gösterim: 4371


Nöralterapi,  ağrıda en temel tedavi metotlarından biridir.Almanya'da Dr. Ferdinand ve Dr. Walter Huneke kardeşler tarafından ilk kez tanımlanmıştır.  Başta Almanya olmak üzere Avrupa'nın pek çok ülkesinde ağrı kliniklerinde yaygın şekilde kullanılan etkili bir metodtur.

Devamını oku...
Gösterim: 3030


Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara, böbrek hastalığından, karaciğer hastalıklarına, kan hastalıklarından romatizmal hastalıklara kadar tüm sorunların başvuru ve çözüm merkezi Dahiliye Kliniğidir. Genel yaklaşım olarak, hastayı objektif değerlendirmek ve tedavi etmek Dahiliye'nin temel prensibidir.

Devamını oku...
Gösterim: 2149

Belimizde 5, boynumuzda 7 adet omur kemiği vardır. Bu kemikler arasında disk adı verilen kıkırdaklar bulunur. Fıtık; bel veya boyun omur kemikleri arasında bulunan ve adeta bir amortisör gibi görev yapan bu disklerin fıtıklaşması sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır.

Devamını oku...
Gösterim: 3103